Що нам відомо про те, як купляти бутильовану воду? В кращому випадку ми чули поради, щоб з дном пляшки було все в порядку, але цього дуже мало, щоб захистити своє здоров'я. Одна з найбільших небезпек, яка загрожує вашому здоров'ю при купівлі такої води є ПЛЯШКА в якій вона знаходиться, як зрозуміти наскільки це критично?

Пластикові пляшки і бутлі мають завжди містити на корпусі, чи етикетці напис про те, з якого пластику їх виготовлено. І саме ця інформація є дуже важливою, адже як не крути любий пластик виділяє у вміст пляшки хімікати різного ступеня небезпеки.

В ідеалі на кожній пляшці має бути одна із умовних позначок, а от про що вони говорять?

1. PET або PETE, це пластик, який найчастіше використовують в світі. ПЕТ - пластик призначається для ОДНОРАЗОВОГО використання в якості посуду, або одноразових пляшок. Він може виділяти в рідину тяжкі метали та речовини, що впливають на гормональний баланс людини. Коли Ви в таку пляшку набираєте воду, то будьте готові, що до Вашого організму можуть потрапити лужні елементи і велика кількість бактерій, що буквально обожнюють ПЕТи, оскільки маючи пористу структуру в них затримуються як залишки попередніх рідин, бактерії і запахи, так і миючі засоби, що як окремо, так і в сукупності може бути дуже шкідливим для людини. На дні пляшки з цього пластику мають тверду випуклість.

2. HDP або HDPE, це добрий пластик, що не виділяє практично ніяких шкідливих речовин. Коли є можливість вартує купляти воду в таких бутлях чи пляшках. Сам пластик є досить жорсткий і використовується для зберігання продуктів, миючих засобів, іграшок і деколи при виготовленні пластикових пакетів. На дні виробів можна побачити характерний шов.

3. PVC або V, речі з цього типу пластику виділяють по крайній мірі два небезпечних хіміката, що сильно впливають на гормональний баланс. Цей пластик є м'який, добре гнеться, його широко використовують для зберігання рослинних олій, дитячих іграшок, виготовлення упаковок і т.п. З нього виготовляють обшивку кабелів, пластмасові труби та деталі сантехніки часто з нього ж роблять віконні рами. Коли є можливість краще знайти альтернативний варіант потрібного виробу.

4. LDPE, цей пластик застосовується при виготовленні пляшок, бутлів і пластикових пакетів, він не виділяє у воду, яку зберігає хімічні речовини. Але є безпечним тільки як тара для води, продукти в упаковці з цього пластику краще не купляти, можна "з'їсти" досить небезпечні для серця хімікати.

5. PP, пластик напівпрозорого, або білого кольору, широко використовується для упаковки харчових продуктів, сиропів, йогуртів. Цінний своєю термостійкістю, при нагріві не плавиться і є відносно безпечним, тому з нього виготовляють велику кількість посуду розрахованого на гарячі страви.

6. PS, полістирол - дешевий, легкий і міцний пластик, який хоч і використовують для виготовлення пластикових стаканчиків та контейнерів для організації швидкого харчування, але зовсім не придатний для зберігання гарячих напоїв та їжі. При нагріваннні навіть під сонячним промінням виділяє небезпечні сполуки, одна з них стірол, який є канцерогеном та впливає на людину викликаючи рак, змінюючи гормональний баланс організму і обмежує репродуктивну здатність людини.

7. PC, O або OTHER - пластик без спеціальних знаків, самий небезпечний вид пластику, який все-таки на жаль дуже часто використовують для виготовлення пляшок для води і контейнерів для продуктів. Зберігати воду чи продукти в такій посуді категорично ЗАБОРОНЕНО, оскільки він виділяє Бісфенол А - речовину, яка знищує ендокринну систему, пригнічує вироблення людським організмом гормону з назвою естроген, руйнує нормальні статеві відмінності в структурі мозку, призводить до погіршення пам'яті, зниження імунітету, викликає рак.

Коли узагальнити все що описано вище, то стає зрозуміло, що пляшки і посуд з позначенням PET чи PETE (п.1) є безпечні тільки для одноразового використання, при дії повітря або високих температур, сонячного тепла, пластик виділяє отруйні речовини, що опиняються в воді чи страві. Пляшки HDP або HDPE (п.2), LDPE (п.4), PP (п.5) підходять для багаторазового використання, є відносно безпечні, коли зберігати в них тільки холодну воду і продукти та постійно дезинфікувати. Пляшки з написом PVC або V (п.3), PS (п.6), PC, O або OTHER (п.7) краще не використовувати, оскільки вони виділяють небезпечні речовини, що можуть потрапляти в напої і їжу.

Зрозуміло, що повністю відмовитись від використання пластиків ми не можем, вони застосовуються на кожному кроці, але хоча-й би мінімізувати їх вплив на воду, що ми споживаємо можна використовуючи фільтри для очистки питної води. Нормальний фільтр зможе гарантувати вам, що вода не буде містити нічого шкідливого для Вас, вже не кажучи про те що вона буде завжди свіжою.