В наш час однією з найсерйозніших проблем для людини є вода, а коли точніше то чиста вода.

Вода займає майже 70% поверхні нашої Землі, це приблизно 1 386 000 000 000 000 000 000 літрів, і тільки 2% цієї води є питною, тобто придатною для вживання. Враховуючи збільшення населення, промислових виробництв, господарств попит на воду все збільшується, а її кількість все зменшується. Основною причиною зменшення кількості питної води є її забруднення.

Одним з найбільших джерел забруднення води є промисловість, її відходи дуже часто містять забруднення, що важко вивести навіть з допомогою потужних фільтрів, такими забрудненнями є нафтопродукти, фенольні з'єднання, сполуки важких металів.

Другими по інтенсивності забруднення води, але з неменшою шкодою для неї є комунальні стоки. Вони крім фекальних вод містять дуже велику кількість шкідливих сполук, що виникли в результаті використання хімічних речовин в побуті, на підприємствах, закладах харчування. І це все в сукупності є сприятливим середовищем для утворення в каналізаційних комунікаціях хвороботворних мікробів і вірусів. Не меншу шкоду приносять самі населені пункти і підприємства, в результаті дощів, танення снігів поверхневими стоками з їх території змивається і потрапляє в грунт, а потім і в воду багато нафтопродуктів і специфічних забруднень.

Не менш "приємним" для води є сільське господарство, його інтенсивне зростання зумовлює збільшення використання міндобрив, хімічних засобів захисту рослин. Внаслідок цього на грунт і в воду потрапляють велика кількість хімічних речовин, пестицидів, що довго не втрачають свої властивості. Також не вартує забувати і за стоки з пташиних і тваринницьких ферм і комплексів, які в більшості випадків розміщають біля водойм ( щоб полегшити водопій). З них крім фекальних стоків до водойм часто потрапляють і хімічні засоби, що використовуються для пришвидшення росту тварин і птахів. Між іншим як правило такі дії призводять ще й до зменшення, або вимирання риби в тих водоймах і річках. Напевно найбільшою проблемою господарських стоків, є те, що на відміну від комунальних і промислових такі стоки практично не піддаються санітарній чи хімічній обробці.

Не можна сказати, що вся брудна вода потрапляє до нас, практично всю воду в міських водпровідних мережах попередньо очищають, але дуже часто нам потрібно мати гарантію того, що "погана" вода не потрапить до вас в чай чи страву, що приймаючи душ ви не тримаєте алергічну реакцію на якесь стороннє забруднення.

Звичайно є способи захистити себе, очистивши воду і кожен сам визначає що йому робити. Дехто ставить фільтри, дехто робить вигляд що все нормально і не робить ніяких дій і це вибір кожного окремо.