Дуже часто покупці зайшовши в магазин з продажу фільтрів і сказавши ніби звичайну в такому випадку фразу:"Дайте мені картридж", впадають в ступор від простого запитання продавця: "Який вам потрібно картридж?".

Ніби що тут складного, картридж для фільтра, але не все так просто. І запитання продавця цілком логічне, бо продати картридж він може любий, але чи він буде саме тим, що Вам потрібно?

Питання про картриджі для фільтрів-глечиків є досить просте і тут багато говорити немає про що, бо практично кожен виробник таких фільтрів як правило пропонує до них кілька типів картриджів, при цьому найчастіше, як глечики так і картриджі до них роблять такого стандарту, щоб до них не підходила продукція іншого виробника, хоча бувають і винятки.

Коли-ж мова йде про картриджі для проточних, або корпусних фільтрів, то тут можна говорити і говорити. Але ми спробуєм коротко розібратись в найпоширеніших картриджах.

На першому місці за масовістю є картриджі механічної фільтрації. Їх головне призначення, це очистка води від механічних забруднень: мулу, іржі, піску і інших нерозчинених в воді частинок, які дуже часто завдають шкоди сантехніці і пристроям, що використовують воду. Картриджі такого типу виготовляють з дуже різноманітних матеріалів, металевих пластин, металевої або нейлонової сітки, целюлозного волокна, спіненого поліпропілену або поліпропіленової нитки і ін., в залежності від матеріалу картриджі можуть бути одноразовими та багаторазовими, а також різного ступеня очистки води. По мірі забруднення картриджі забиваються і починають створювати опір воді, що через них проходить, зменшуючи тиск та потік води. Коли таке спостерігається картриджі потрібно, або прочистити або поміняти.

Другими за масовістю є картриджі хімічної очистки води, в залежності від того на очистку від якого забруднення призначені картриджі, вони мають різне наповнення.

Одним з найпоширеніших за наповненням картриджів є вугільні, в основному активоване вугілля є гранульване та брикетоване, або запечене. Картриджі з активованим вугіллям використовуються для боротьби з хлором, органікою, фенолами, бензолами і пестицидами, а також для покращення смаку кольору та запаху води. Для певних специфічних забруднень використовують вугілля із спеціальною обробкою, як наприклад картриджі для очистки води від сірководню.

Є картриджі, які дозволяють пом'якшити воду, їх наповнення це іонообмінна смола. Цей матеріал завдяки своїм властивостям дозволяє забрати з води іони солей жорсткості - кальцію Ca і магнію Mg. При покупці таких картриджів потрібно звертати увагу на те, яка смола використовується в ньому, бо смоли мають різну іонообмінну ємність, так при одинаковій жорсткості один картридж може пом'якшити 1000 л. води, а інший тільки 250 л. Деколи картриджі такого типу пробують регенерувати, але ця процедура крім того, що є досить трудомістка, ще й мало ефективна і за кілька спроб регенерацій картридж як правило міняють.

Є картриджі що борються з розчиненим у воді залізом в якості фільтруючого завантаження використовують реагенти, які окисляють розчинене в воді залізо і затримують окислені сполуки.

Це основні найпоширеніші картриджі, є звичайно картриджі більш вузькоспеціалізовані, що використовуються на заключних ступенях очистки питної води, це мінералізатори, структуризатори, керамічні картриджі і ін.. Потребу в їх встановленні кожен покупець визначає сам, в залежності від поглядів і побажань.

Коли узагальнити все, про що написано вище то можна зрозуміти, що перед вибором картриджа необхідно зрозуміти від чого ми плануєм очистити воду і залежно від забруднення, яке потрібно забрати підбирається картридж з завантаженням, яке усуває забруднення. Але тут потрібно розуміти важливий нюанс, що вугільний картридж не забере накип з води так само як картридж механічної фільтрації не забере хлор чи залізо. Кожен з них розрахований на певне забруднення і з іншими він не справиться. Звичайно є винятки і є картриджі, що містять суміші розраховані на кілька забруднень, але вміщуючи в одному картриджі різні завантаження доводить зменшувати іх об'єм, що тягне за собою і зменшення ресурсу фільтрації.

Ще одна з важливих характеристик картриджів на яку чомусь мало звертають увагу, або найчастіше взагалі не знають про її існування наші "проФФесійні" сантехніки (як на інтернет-форумах, так і в побуті), це рекомендована швидкість фільтрації води. Так для прикладу найпоширеніший розмір картриджів 10" зможе ефективно очистити воду тільки тоді, коли вода проходить через нього із швидкістю 1-1,5 л./хв., тому для використання їх в магістральних фільтрах взагалі не підходять, а той хто це робить швидше викидає гроші на вітер, ніж отримує навіть мінімальний ефект.

Маю надію, що все подане вище, нехай і дуже коротко дасть можливість зрозуміти в чому різниця між різними картриджами і допоможе в їх підборі для Вашого фільтра.

А коли виникають питання чи потреба в фільтрах і їх обслуговуванні ми завжди раді Вам допомогти чи за допомогою переписки чи, бачити в нашому магазині: м. Львів, вул. Замарстинівська 10.